Скачать сборник песен и стихов "Летiла горлиця далеко" Анатоля Криля на украинском языке в формате PDF (26 Мб).Gorlica

Кріль Анатолій Улянович,

художній керівник Приморського українського 

хору “Горлиця” (1979 -2004), керівник Центру української культури «Горлиця» (1999-2004), український культурний діяч на Далекому Сході, співак, поет і композитор.

Народився 24 червня 1936 року в селі Зеленче Дунаєвецького району Хмельницької області. Закінчив у 1960 році  Одеський медичний інститут і в 1961 році - народну консерваторію при Одеській консерваторії. Заслужений діяч культури Росії.

Співав як соліст у народному оперному театрі при міжспілковому Палаці культури та у хоровій капелі в Одесі, де виконав партії Демона («Демон» А. Рубінштейн, 1958), Султана та Карася («Запорожець за Дунаєм», 1961,  Лукаша («Лісова пісня» Л. Українки,  1961), Алеко ( «Алеко» С. Рахманінова, 1962), Богдана Хмельницького («Богдан Хмельницький»).

Тетяна Ткаченко, В:ячеслав Чорномаз

 ЛЕТІЛА ГОРЛИЦЯ ДАЛЕКО...

(Пам’яті Анатолія Криля – композитора і поета Зеленого Клину)

 

Маленька красива пташина - горлиця, яка в пору дитинства Анатолія Криля жила на гілці смереки біля його батьківської хати, дала ім’я українському хору, що був заснований ним у Владивостоці в 1979 р.

                   

3 квітня 2004 року у Владивостоці від  ран, нанесених рукою вбивці, помер Анатолій Улянович Криль - поет і композитор Зеленого Клину, засновник і незмінний художній керівник та диригент Приморського українського народного хору «Горлиця», заслужений діяч культури Росії.